Defro sp. z o.o. sp. k została założona w latach 70-tych ubiegłego wieku. Aktualnie jest największym producentem kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe w Polsce oraz jednym z największych w Europie.

Mimo osiągnięcia pozycji lidera w branży grzewczej Defro cały czas dynamicznie się rozwija i podejmuje nowe wyzwania.

Teraz przyszła pora na kilka słów o samym zakładzie produkcyjnym.

Zakład produkcyjny jest bardzo nowoczesny. Ma powierzchnię ponad 20 000 m2 i mieści się w Rudzie Strawczyńskiej. Obecnie zakład się rozbudowuje. Planowane jest, że w 2018 roku powierzchnia firmy będzie większa niż 30 000 m2.

Ilu pracowników zatrudnia Defro?

Obecnie w firmie Defro zatrudnionych jest prawie 600 osób. Bezpośrednio pracują oni z ponad tysiącem dystrybutorów i dwoma tysiącami instalatorów. Firma Defro zatrudnia tylko doświadczonych inżynierów, wykwalifikowanych i uzdolnionych spawaczy, profesjonalną obsługę administracyjną, kadrę wykonawczą, jak również bardzo dużą liczbę doradców technicznych. Zarówno powierzchnia zakładu, jak i liczba pracowników naprawdę robią wrażenie.

Pewnie zainteresuje Cię również fakt, że….

W 2017 roku firma Defro nie po raz pierwszy znalazła się na Złotej Liście Pracodawców Państwowej Inspekcji Pracy oraz otrzymała tytuł „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej” razem ze statuetką „Mecum Tutissimus Ibis”, stanowi to docenienie wieloletniej pracy z zakresie bezpieczeństwa i ochrony pracy.

Jednak Defro to nie tylko zakład.

Defro posiada nowoczesny, skomputeryzowany park maszynowy. Linia produkcyjna jest ciągle rozbudowywana i unowocześniana.

Składa się z następujących bloków technologicznych:

  • linii do zautomatyzowanego cięcia blach przy wykorzystaniu dziewięciu laserów z automatycznym systemem załadowczo rozładowczym i wypalarek gazowo – plazmowych;

  • centrum spawalniczego z robotami adaptacyjnymi trzeciej generacji;

  • linii lakierniczej z komorą śrutowniczą, strefą przygotowawczą i lakierniami proszkową oraz natryskową;

  • centrum obróbki skrawaniem, w którym są tokarki CNC i klasyczne frezarki, wiertarki;

  • centrum obróbki plastycznej CNC z gniazdami obróbczymi, które są wyposażone w pasy krawędziowe, zaginarki i wykrawarki sterowane numerycznie;

  • linii ze zintegrowanym centrum gnącym (zautomatyzowanie procesu obróbki materiału).

To jeszcze nie wszystko…

Firma Defro posiada również własne laboratorium badawcze. Warto zaznaczyć, że jest to jedno z najbardziej zaawansowanych laboratoriów w Polsce. Składa się ze stacji badawczych i instalacji, które umożliwiają wykonywanie prac badawczo-rozwojowych w zakresie czystych technologii paliw stałych dla jednostek o mocy do 1 MW.

Laboratorium użytkowane jest również w celach testowych na każdym etapie produkcji kotłów centralnego ogrzewania na ekogroszek, co zapewnia bardzo wysoką ich jakość. Wyniki badań potwierdza się za pomocą testów. Powtarza się je, aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Jaka jest ilość produkowanych kotłów?

Firma Defro produkuje w ciągu roku około 40 000 sztuk kotłów. To znaczy, że w ciągu dnia z fabryki wychodzi prawie 200 urządzeń. Nic dziwnego, że Defro jest liderem na rynku grzewczym.

KOTŁY / PIECE DEFRO

WYSYŁAMY USTAWIENIA KOTŁA ZA DARMO

WYSYŁAMY USTAWIENIA KOTŁA ZA DARMO

Zapisz się do naszego newslettera, a wyślemy Ci optymalne ustawienia Twojego kotła, tak aby ekogroszek spalał się najbardziej optymalnie.

Wkrótce dostaniesz na maila optymalne ustawienia kotła dostosowane do naszego ekogroszku.

Pin It on Pinterest

Share This