669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ

CENA DETALICZNA WĘGLA

Sortyment Pakowanie Frakcja
Cena brutto
EKOGROSZEK OGIEŃ Worki 25 kg 8-25mm zobacz ceny na sklepie
EKOGROSZEK OGIEŃ PREMIUM Worki 25 kg 8-25mm zobacz ceny na sklepie
ORZECH OGIEŃ II Worki 25 kg 25-50mm zobacz ceny na sklepie

Koszt wysyłki kurierem poczty polskiej jest gratis. Zamówienia realizowane są poprzez platformę sprzedażową dostępną pod adresem //sklep.dobry-ekogroszek.pl

CENA HURTOWA WĘGLA – LUZ

Sortyment Ilość Frakcja Cena
Orzech >1000 ton 10-50 zobacz ceny na sklepie
Orzech >200 ton 10-50 zobacz ceny na sklepie
Orzech <200 tom 10-50 zobacz ceny na sklepie
Miał 0-8 zobacz ceny na sklepie
Miał 0-25 zobacz ceny na sklepie
Ekogroszek 8-25 zobacz ceny na sklepie
Orzech 25-50 zobacz ceny na sklepie

 

CENA HURTOWA WĘGLA – WORKOWANY

Sortyment Ilość Frakcja Cena
Ekogroszek 25 ton 8-25mm zobacz ceny na sklepie
Ekogroszek 50 ton 8-25mm zobacz ceny na sklepie
Ekogroszek 75 ton 8-25mm zobacz ceny na sklepie
Ekogroszek 100 ton 8-25mm zobacz ceny na sklepie
Ekogroszek 100 – 1000 ton 8-25mm zobacz ceny na sklepie
Ekogroszek >1000 ton 8-25mm zobacz ceny na sklepie
Orzech <100 ton 25-50mm zobacz ceny na sklepie
Orzech 100 – 1000 ton 25-50mm zobacz ceny na sklepie
Orzech >1000 ton 25-50mm zobacz ceny na sklepie

 

Cennik węgla – co warto wiedzieć o cenach węgla

Fakt, że ceny ekogroszku z roku na rok są coraz wyższe już nikogo nie dziwi. Jednak kupienie ekogroszku, nie zawsze musi być kosztowne. Polecamy Ekogroszek Ogień, który ma bardzo dobre parametry i nie jest drogi. Gdy będziesz dobrze wybierał opał, to ceny węgla nie będą dla Ciebie niczym przerażającym.

Jaka zasada jest najważniejsza?

Kupuj ekogroszek w odpowiednim czasie!

To znaczy kiedy?

Przede wszystkim nie czekaj, aż przyjdą pierwsze mrozy i wszyscy zaczną się interesować tym, gdzie kupić opał. Zapomnij o kupowaniu ekogroszku w sezonie grzewczym, bo wtedy ceny węgla są najwyższe. Myśl strategicznie i wcześniej. Takie podejście do sprawy, z każdym rokiem pozwoli Ci więcej zaoszczędzić, bo nie ma co ukrywać, że ceny ekogroszku cały czas się zwiększają.

Wyższe ceny ekogroszku wynikają stąd, że coraz popularniejsze są kotły retortowe, to znaczy wyposażone w podajnik opału. Wiadomo, każdy sobie ceni wygodę. Takie kotły są połączeniem tradycji, nowoczesności i bardzo dużej wydajności. Do takich pieców najczęściej wybiera się właśnie ekogroszek. Z wielu powodów. Ceny ekogroszku rosną właśnie ze względu na to, że cały czas jest na niego bardzo duży popyt. Pewnie w następnych latach to się nie zmieni. Nie ma też co liczyć, że ceny węgla jakoś drastycznie spadną.

Co robić, mając takie niekorzystne perspektywy?

Najlepiej zaopatrzyć się w ekogroszek poza sezonem. Najbardziej opłacalne jest kupowanie ekogroszku w okresie od marca do maja, ale przed pierwszymi mrozami ceny ekogroszku, jeszcze nie są horrendalnie wysokie. Jednak na przyszły rok, warto pamiętać o tym, że ceny ekogroszku wiosną są nawet o kilkanaście procent niż jesienią, czy zimą. Wiosną ceny węgla i ogólnie opału są bardzo niskie, bo wiele osób po prostu zapomina o potrzebie kupowania materiału opałowego, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka. Im większe zapasy ekogroszku zgromadzisz wiosną, tym więcej zyskasz. Od marca do maja można kupić bardzo wysokiej jakości ekogroszek w naprawdę przystępnych cenach. Nie brakuje wtedy wyprzedaży i promocji. Wystarczy wejść na kilka stron w Internecie, aby się o tym przekonać. Jeżeli jeszcze nie kupiłeś opału na zimę, to polecamy nasz Ekogroszek Ogień, którego cena i jakość Cię mile zaskoczy!

.

Cena detaliczna  węgla

Cena detaliczna węgla ciągle idzie w górę. Nie od dziś wiadomo, że Polacy w większości przypadków palą w piecach wszystkim, co ich wpadnie w ręce. Nie dbają ani o zdrowie sąsiadów, ani o swoje własne. Byłoby może trochę inaczej, gdyby węgiel kamienny wydobywany w Polsce był chociaż odrobinę tańszy.

Jak w naszym kraju kształtują się ceny węgla? Skąd biorą się tak gigantyczne różnice cenowe pomiędzy tym, co jest ,,na kopalni”, a tym, co w rzeczywistości musisz zapłacić, żeby w Twoim domu było ciepło w zimie. Zacznijmy może od podstaw. Żeby ogrzać dom jednorodzinnym, który ma na przykład 200 m2 powierzchni, to należy kupić od 5 do 7 ton węgla.

Pewnie teraz ciśnie Ci się na usta całkiem słuszne pytanie: ,,Za co?” Ceny węgla w takiej ilości są różne w zależności od odległości od kopalni oraz od tego, jaki rodzaj węgla wybierzesz. Ceny detaliczne węgla jak już wspomnieliśmy nie są takie same, ale za taką ilość węgla będziesz musiał zapłacić około 6000 do 7000 zł. Ceny węgla kształtują się również w zależności od tego, czy wybierzesz węgiel workowany, czy luzem.