669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ

    

   OBLICZ TO SAM

    

   .

   Kalkulator mocy palnika

   Części dziesiętne prosimy zapisywać po kropce, nie przecinku

   Oblicz
   Moc generowana przez palnik to:

   Kalkulator czasu przerwy w sekundach

   Części dziesiętne prosimy zapisywać po kropce, nie przecinku

   Oblicz
   Czas przerwy w sekundach to:

   Kalkulator mocy palnika pomaga w doborze kotła dla budynków mieszkalnych (głównie jednorodzinnych). Pod uwagę brane jest kilka czynników, które umożliwiają oszacowanie tej wartości.

   Kalkulator mocy palnika

   Kalkulator mocy palnika po podaniu podstawowych informacji pozwala określić moc generowaną przez palnik. Jest to wartość niezwykle istotna, mająca wpływ na efektywność spalania. Powinna być ona dostosowana m.in. do typu używanego kotła, jak również powierzchni grzewczej mieszkania.

   Potencjał podajnika kalkulator

   Potencjał podajnika to wartość, która określa ilość paliwa, jaką podajnik może podać przez godzinę ciągłej pracy. Zazwyczaj dla kotłów o mocy do 30 kW jest to 15 kg/h.

   Jeżeli użytkownik nie zna tej wartości, może ją określić na podstawie obserwacji. Jej znajomość jest bardzo ważna w kontekście poprawnego wskazania zużycia paliwa. Jak wyznaczyć orientacyjny potencjał podajnika? Należy załączyć podajnik na 10 minut i zważyć ilość wypchniętego przez ten czas paliwa. Uzyskany wynik mnożymy przez 6 – wówczas otrzymujemy wydajność godzinową.

   W przypadku pieców ze sterownikiem określenie potencjału podajnika jest ważne i pozwala na automatyczne określenie przez komputer czasu, na jaki ma zostać włączony podajnik.

   Kalkulator mocy palnika na ekogroszek

   Aby obliczyć moc palnika na ekogroszek, konieczne jest podanie takich wartości, jak:

   • potencjał podajnika (kg/h),
   • kaloryczność paliwa (MJ/kg),
   • czas podawania w sekundach,
   • czas przerwy w sekundach.

   Ustawiona moc palnika wpływa na efektywność spalania paliwa oraz ilość generowanego ciepła. Dla przykładu wystarczy zmniejszyć dawkę paliwa i wydłużyć czas przerwy pomiędzy podawaniem, aby osiągnąć obniżenie mocy (i tym samym temperatury). Jeżeli opał jest małokaloryczny, zwiększenie mocy palnika może nastąpić m.in. poprzez skrócenie czasu przerwy pomiędzy podaniem paliwa.

   Moc palnika powinna być dopasowana do rodzaju zastosowanego kotła oraz powierzchni grzewczej budynku. Dlaczego ważne jest prawidłowe wyregulowanie palnika? Wówczas będziemy mogli mówić o dobrym spalaniu (braku przesypu na palniku), niskiej temperaturze spalin, a także szybkim wzroście temperatury kotła do wartości pożądanej.

   Znajomość powyższych wartości jest niezbędna do właściwych ustawień sterownika kotła z podajnikiem na ekogroszek. Kalkulator mocy palnika to pomocne narzędzie, które pomaga w określeniu tej wartości.

   EKOGROSZEK OGIEŃ

   Wartość Opałowa - 23 MJ/kg
   ✅ Granulacja - 8-25mm
   Spiekalność - 0 RI
   ✅ Popiół - do 3%
   Zawartość Siarki - 0,15%
   100% Bez Kamienia
    

   EKOGROSZEK ULTRA

   Wartość Opałowa - 28-30 MJ/kg
   ✅ Granulacja - 8-25mm
   Spiekalność - 0-5 RI
   ✅ Popiół - do 2,5%
   Zawartość Siarki - 0,2%
   100% Bez Kamienia
    

   EKOGROSZEK PREMIUM

   Wartość Opałowa - 25-27 MJ/kg
   ✅ Granulacja - 8-25mm
   Spiekalność - 0 RI
   ✅ Popiół - 2,5%
   Zawartość Siarki - 0,15%
   100% Bez Kamienia
    
   satysfakcja ekogroszek ogień
   lider ekogroszek ogień
   sibugol rzetelna firma