669 132 428 - CHCESZ ZAMÓWIĆ EKOGROSZKEK OGIEŃ - ZADZWOŃ
ekogroszek

W Polsce jest naprawdę bardzo dużo skupów węgla. Nic dziwnego mamy w naszym kraju aż 25 kopalni. Tak, jak w przypadku każdego produktu klientom zależy na, jak najlepszej jakości. Ekogroszek jest bardzo szczególnym towarem.

Czy buty lub chleb są dobrej jakości, bez większego trudu, na pierwszy rzut oka jest w stanie rozpoznać każdy. Z węglem trudniej. A sprzedawca zawsze zachwala, że ma ten najlepszy, za to inni to tak kantują, że o Panie. I jak znaleźć ten odpowiedni dla siebie? Przede wszystkim, skąd mieć pewność, że kupiony przez nas opał naprawdę jest ekogroszkiem?

.

Jaki powinien być ekogroszek?

Na szczęście, nie jest to takie trudne, gdy ma się odpowiednią wiedzę. Dzięki rozpoznaniu oryginalnego ekogroszku, z pewnością zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Zbyt tani ekogroszek, nigdy nie będzie odpowiednio wydajny. Ekogroszek zapewnia nie tylko przyjazne, ale również oszczędne ogrzewanie domu.

Z pewnością staje się paliwem przyszłości, bo zasoby węgla kamiennego i brunatnego powoli się kończą. Nie tylko w Polsce. Zresztą wiadomo też, że materiał opałowy z importu jest o wiele gorszej jakości, niż ten nasz rodzimy.

Ekogroszek zyskał bardzo dużą popularność ze względu na swoją wysoką wartość opałową. Wynosi ona ponad 24 MJ/kg. Ekogroszek o takiej wartości opałowej znajdziesz w naszej ofercie. Jest to Ekogroszek Ogień. Niska wartość popiołu to kolejna zaleta, która przekonała do niego wiele osób. W dobrej jakości ekogroszku znajduje się nie więcej niż 10 % popiołu. W ekogroszku Ogień jest go tylko 3%.

Smutna rzeczywistość-oszuści

Popularność danego produktu, od zawsze skłaniała mniej uczciwe osoby do szukania sposobów na szybki i nie do końca uczciwy zarobek. Stąd tak wiele skupów, które sprzedają produkty mające z ekogroszkiem wspólną jedynie nazwę. I to też jest jeszcze nie najgorszy scenariusz.

Trochę to smutne, ale niestety taka jest rzeczywistość. Taki podrabiany ekogroszek ma wysoką zawartość popiołu oraz bardzo niską wartość opałową. Czasami nawet dwa razy niższą niż dobrej jakości materiał opałowy. Oznacza to, że oby ogrzać dom w sezonie zimowym, musielibyśmy kupić go dwa razy więcej. Nikomu się nie opłacają takie interesy.

Jak rozpoznać wysokiej jakości ekogroszek?

Powinien mieć kolor ciemnoszary oraz mieć bryłki w rozmiarze 5 do 20 mm. Zawartość miału musi wahać się w granicach 5 do 10 procent. Na pewno nie więcej, bo będzie tylko niepotrzebnie zwiększał wagę produktu. Taki ekogroszek pozwala na szybkie i długotrwałe ogrzewanie domu.

Zawartość części niepalnych w idealnym materiale opałowym nie powinna przekraczać 12 procent. Najlepsza wartość opałowa to 26 MJ/kg, ale większość firm oferuje jedynie 24 MJ/kg. To też jest dobry wynik i warto taki ekogroszek kupić. Paliwo, które kupujemy, powinno być lekko wilgotne. Pamiętajmy jednak, ale je wysuszyć przed spalaniem. W przeciwnym razie ryzykujemy uszkodzeniem pieca.

.

Jaki jest najlepszy ekogroszek?

Naszym skromnym zdaniem najlepszy ekogroszek to Ekogroszek Ogień. Dlaczego uważamy, że jest to najlepszy ekogroszek? Jego parametry biją na głowę ofertę konkurencji.

Przede wszystkim, gdy obejrzysz jego opis, to zauważyć, że jego spiekalność wynosi 0. W dodatku dajemy na to gwarancję! Oznacza to, że ten ekogroszek praktycznie nie tworzy spieków.

Co jeszcze sprawia, że Ekogroszek Ogień można uznać za najlepszy ekogroszek?

Przede wszystkim to, że jego wartość opałowa to aż 24 MJ/kg. Co to oznacza? Po prostu Ekogroszek Ogień jest bardzo wydajny. Wystarczy kupić jego mniejszą ilość, aby starczyło na cały sezon grzewczy.

Jakie jeszcze parametry sprawiają, że jest to najlepszy ekogroszek? Na pewno zawartość siarki i popiołu. W przypadku Ekogroszku Ogień jest to odpowiednio (1-3%- popiół) oraz (0,17 % siarka). W praktyce oznacza to, że po spalaniu ekogroszku w kotłowni zostanie tylko bardzo niewielka ilość pyłu i popiołu.

Ekogroszek Ogień jest najlepszy również z tego powodu, że jest dostępny w workach po 25 kg i jego dostawa jest bezpłatna na terenie całej Polski. Skoro już wiesz, który ekogroszek jest najlepszy, to zachęcamy do składania zamówień. Ekogroszek Ogień często dostępny jest w bardzo atrakcyjnych cenach.

.

Poświęć czas na szukanie

Warto jest znaleźć trochę czasu, na znalezienie odpowiedniego składu opału. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy. Kolejnego roku zaoszczędzimy również czas, bo nie będziemy go musieli poświęcać na szukanie pewnego źródła ekogroszku. Osobiście polecamy nasz skład opału w Częstochowie, na którym znajdziesz między innymi Ekogroszek Ogień.

Zarówno przy zakupie tradycyjnego węgla, jak również wtedy, gdy kupujemy ekogroszek, musimy uważać na oszustów, którzy za cenę dobrej jakości ekogroszku oferują nam zwykłą podróbkę. Taki opał składa się wówczas z miału węglowego oraz lepiszcza. Podróbki mają zdecydowanie gorszą jakość niż prawdziwy ekogroszek, a do tego ich kaloryczność jest dużo mniejsza, a parametry emisyjne niższe. Ze względu na to, że nietrudno o pomyłkę, należy przypomnieć, że bardzo istotne jest znalezienie składu opału, który cieszy się dobrą opinią, dlatego polecamy nasz ekogroszek w Częstochowie. Dzięki temu będziemy wiedzieli z jakiego źródła pochodzi węgiel, przez co będziemy mieli pewność, że na pewno w piecu palimy ekogroszkiem, a nie jakimś tanim i złej jakości zamiennikiem.